Archiwum aktualności » Archiwum 2017 » Rybacki teatr lalek dla dzieci już od września

Szanowni Państwo,

Doczekaliśmy czasów, gdy powstaje pierwszy (o innym nie wiemy) pełnometrażowy spektakl teatru lalek dla dzieci o tematyce rybackiej. Co prawda głównym bohaterem jest smok, ale bez pomocy rybaka Jaśka nie przebrnąłby on żadnej bajowej przeszkody, a ponadto w newralgicznym momencie akcji pojawia się karp, którego wartość kulinarna przesądza o szczęśliwym zakończeniu niebezpiecznych przygód bohaterów spektaklu i książeczki zarazem, o tym samym tytule "O rybaku i smoku niemytym".

Książka i scenariusz autorstwa Pana Karpia gwarantują wiele rybackich wątków, a reżyseria Emilii Betlejewskiej i wykonanie jej toruńskiego teatru pn. "Zaczarowany Świat", wciągnie z pewnością młodych widzów w dramaturgię spektaklu "po uszy". W tej chwili trwają prace nad scenografią, oryginalną muzyką i lalkami.

Premiera ma się odbyć już 15 września we Włocławku. Jeśli ktoś chciałby ze swoim dzieckiem lub wnukiem przybyć, możliwość zamówienia wejściówki w Towarzystwie Promocji Ryb.

Ale jest jeszcze inna możliwość, ze wszech miar polecana przez Pana Karpia. Można stworzyć rybacki impresariat i zorganizować z pomocą Towarzystwa Promocji Ryb spektakl/spektakle na swoim terenie dla dzieci z lokalnych społeczności.

Optymalne byłoby zorganizowanie 2-3 przedstawień w sąsiadujących miejscowościach, wtedy koszty całej logistyki, byłyby znacznie mniejsze.

Zachęcamy do kontaktu rybaków i lokalne grupy rybackie, szkoły.

W związku z tym, że aktorzy i sam "Zaczarowany Świat" mają różne inne obowiązki, możliwe są następujące terminy spektakli:

 - 18. i 19. września

 - 2. i 3. października

 - 9. i 10. Października

 - 16. i 17. października

 - 6. i 7. listopada

Wszyscy, którzy po przeczytaniu tej oryginalnej oferty, zechcą aktywnie włączyć się w akcję rozpowszechniania spektaklu "O rybaku i smoku niemytym", proszeni są o osobisty kontakt z Panem Zbigniewem Szczepańskim Prezesem Zarządu Towarzystwa Promocji Ryb pod numerem telefonu 501 046 324.