Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Aktualności
W dniu 20 lipca 2017 r. w Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu odbyło się spotkanie partnerów Ekomuzuem „Żabi Kraj”.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XV Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 16 września 2017 r.
 
Stowarzyszanie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Wystawie Rybackiej organizowanej w ramach XV Regionalnych Dni Rybactwa, która odbędzie się w dniu 16 września 2017 r. na Rynku w Skoczowie.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Biblioteka Publiczna w Skoczowie ogłaszają IV Konkurs Fotograficzny „Żabi Kraj w obiektywie”.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach organizowanego Konkursu Wiedzy o Rybach i Rybactwie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału gimnazjalistów.
 
Informujemy, że Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła prace nad akwizycją Partnerów do trzeciej już edycji Akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października 2017.
 
Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” zaprasza serdecznie dyrektorów szkół, przedszkoli i nauczycieli, do udziału ich dzieci w ogólnopolskim konkursie recytatorskim dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych pt. "Pan Karp zarybia Wisłę 2017".
 
Informujemy, iż od lutego biuro Stowarzyszenia będzie czynne w każda środę w godz. 9:30 - 11:30.
 
W dniu 06.07.2016 r. podczas spotkania w Ekomuzeum w Restauracji i na Łowisku „Pod Borem” została przekazana prezydentura Ekomuzeum „Żabi Kraj” Stowarzyszeniu Ekologicznemu „Eko-Życie”.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.