Aktualności
W ramach realizowanego grantu pn. "Promocja kuchni regionalnej Cieszyńskiej Kriany" zapraszamy na pokaz kulinarny, który odbędzie się w Karczmie u Kroćpoka
 
W ramach realizowanego grantu pn. "Promocja kuchni regionalnej Cieszyńskiej Kriany" zapraszamy na pokaz kulinarny, który odbędzie się w Restauracji "Przystań na Kępce"
 
Pochodzący z Cieszyna profesor Janusz Guziur został honorowym członkiem Stowarzyszenia Rybackiego "Żabi Kraj". Decyzję jednogłośnie podjęli członkowie Stowarzyszenia podczas Walnego Zebrania Członków w Gołyszu, które odbyło się 7 maja 2019 r.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XVII Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 7 września 2019 r.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.